انفجار مین با یک کشته و ۲ زخمی!

انفجار مین در ارتفاعات نزدیک به خط مرزی جان یک شهروند را گرفته و ۲ نفر دیگر را نیز زخمی کرد.

انفجار مین با یک کشته و ۲ زخمی!

به گزارش منیبان به نقل از فرارو، در این حادثه یک نفر از اهالی روستای میرآباد اشنویه جان خود را از دست داد و ۲ نفر همراه وی نیز بر اثر ترکش‌های انفجار و موج آن مصدوم شدند.

فرماندار اشنویه گفت: انفجار مین در ارتفاعات نزدیک به خط مرزی جان یک شهروند را گرفته و ۲ نفر دیگر را نیز زخمی کرد.

سید علی ترابی شامگاه سه‌شنبه اظهار کرد: این افراد در ارتفاعات مرزی «مامسال» و حین هنگام برداشت گیاهان بهاری دچار این حادثه شده اند.

وی با اشاره به حضور نیرو‌های امداد در محل انفجار مین افزود: در این حادثه یک نفر از اهالی روستای میرآباد اشنویه جان خود را از دست داد و ۲ نفر همراه وی نیز بر اثر ترکش‌های انفجار و موج آن مصدوم شدند.

ترابی از شهروندان خواست بدون هماهنگی و همراهی افراد محلی آگاه از تردد در معابر مرزی و محل‌های مین گذاری شده خط مرزی خودداری کنند.

طی یک ماه گذشته چهار نفر دیگر نیز که برای جمع آوری گیاهان بهاری عازم ارتفاعات اشنویه شده بودند جان خود را از دست دادند.

از این تعداد نفر ۲ نفر به دلیل ایست قلبی و ۲ نفر دیگر هم بر اثر مین و مواد منفجره کشته شدند. آذربایجان غربی و منطقه مرزی جنوب استان یکی از مهمترین رویشگاه‌های گیاهان کوهی خوراکی و دارویی در کشور به شمار می‌رود و از نظر تنوع گیاهان رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

آمار دقیقی از میزان برداشت این نوع گیاهان در استان وجود ندارد، اما هر ساله صد‌ها تن گیاه خودرو برداشت می‌شود که علاوه بر بازار‌های محلی به استان‌های همجوار نیز ارسال می‌شود.

اشنویه در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور‌های عراق و ترکیه واقع شده است.

ت ت
کدخبر: 216543 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها