تاریخ اعلام نتیجه آزمون تربیت معلم

آزمون تربیت معلم در دهه اول اردیبهشت برگزار شد و تا سه هفته دیگر نتایج اولیه اعلام می‌شود.

تاریخ اعلام نتیجه آزمون تربیت معلم
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از تسنیم؛ وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه هفتم توسعه حکمی گنجانده شده است مبنی بر اینکه اساسنامه صندوق ذخیره باید بازنگری و شفاف شود همچنین حتما ۸۰ درصد سهام صندوق در بورس عرضه خواهد شد تا شفاف‌سازی کامل اتفاق بیفتد.

 رضامراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه تقدیر از معلمان جهادگر درباره بازنگری اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: در برنامه هفتم توسعه حکمی گنجانده شده است مبنی بر اینکه اساسنامه صندوق ذخیره باید بازنگری و شفاف شود همچنین حتما 80 درصد سهام صندوق در بورس عرضه خواهد شد تا شفاف‌سازی کامل اتفاق بیفتد.

وی افزود: امانت معلمان در اختیار صندوق ذخیره فرهنگیان است بنابراین باید به معلمان پاسخگو باشد و تمام تلاش خود را جهت احیا و ارتقای سرمایه معلمان به کار بگیرد.

صحرایی درباره برگزاری  آزمون اختصاصی تربیت معلم عنوان کرد: این آزمون در دهه اول اردیبهشت برگزار شد و تا سه هفته دیگر نتایج اولیه اعلام می‌شود. 90 هزار نفر برای مصاحبه اولیه دعوت می‌شوند که 30 هزار دانشجو معلم از میان آنها انتخاب خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون دبیری و هنرآموزی 28 اردیبهشت برگزار می‌شود و بیش از 330 هزار نفر در این آزمون با یکدیگر رقابت خواهند کرد و  25 هزار دبیر برای مدارس انتخاب می‌شوند. یک ماه بعد از برگزاری آزمون نتایج آن اعلام خواهد شد.

ت ت
کدخبر: 214979 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها