واقعیت درباره قتل های زنجیره ای کودکان در اصفهان چیست؟

ادعای قتل‌های زنجیره‌ای کودکان در اصفهان توسط رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تکذیب شد.

واقعیت درباره قتل های زنجیره ای کودکان در اصفهان چیست؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از خبر فوری، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان درباره  قتل  دو کودک دختر در چند ماه اخیر، با رد سریالی بودن این دو قتل گفت: یکی از قتل‌ها اسفندماه سال گذشته و دیگری فرودین‌ماه امسال رخ داده و اگرچه در فاصله زمانی کمی بوده، اما ربطی به یکدیگر ندارد لذا تقاضا داریم رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی درست در خصوص این نوع جرایم باعث ترویج خشونت در جامعه نشوند.

سرهنگ حسین ترکیان با بیان اینکه پلیس در خصوص وقایع جنایی که برای کودکان رخ می‌دهد بلافاصله ورود می‌کند، افزود: پلیس آگاهی با استفاده از ظرفیت درون‌سازمانی و برون‌سازمانی در این پرونده اقدام کرد و برای اولین‌بار  هلکوپتر  برای شناسایی و پایش هوایی در پرونده‌های جنایی استفاده شد.

او گفت: در جریان تجسس پلیس سگ‌های جسدیاب توانستند خودروهایی که از آنها برای انتقال جسد استفاده شده بود را شناسایی کنند و نمونه‌های بیولوژیکی که از آن به دست آمد درحال بررسی است تا پس از تطبیق مشخص شود که جسد برای کودک است یا خیر؛ هرچند که برای پلیس هویت جسد محرز شده، اما منتظریم تا نمونه دی ان‌ای واصل و نتیجه نهایی ارائه شود.

سرهنگ ترکیان اضافه کرد: پرونده قتل ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ نیز با مراجعه پدر یک کودک مبتلا به اتیسم به کلانتری آغاز شد؛ این فرد اعلام کرد که کودک به همراه مادر خود از مدرسه خارج و مقابل در مدرسه ناپدید شده است که پس از اخذ اظهارات مادر از همان ابتدا تناقض در این اظهارات مشخص بود.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه قرار نیست از ابتدا هر قتلی را به خانواده مقتول منتسب کنیم، افزود: بدین سبب تحقیقات تکمیلی از زمانی که کودک به مدرسه وارد و از آن خارج شده انجام شد و در پی انجام این تحقیقات مشخص شد مادر با انگیزه شخصی دست به قتل فرزند خود زده است.

او درباره انگیزه شخصی مادر گفت: کودک به قتل رسیده مبتلا به اتیسم بوده و مادر مدعی شده که پدر در مراقبت از او کمک نمی‌کرده است برای همین ابتدا با ضربات چاقو وی را به قتل رسانده و سپس با ریختن بنزین و جسد را سوزانده است.

ترکیان از جمع‌بندی نهایی مستندات و بازسازی صحنه جرم توسط پلیس خبرداد و گفت که پرونده به مقام قضائی ارسال شده است.

ت ت
کدخبر: 214938 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها