انفجار مین در خوزستان/ جزئیات

انفجار مین در منطقه عملیاتی فکه از توابع شهرستان شوش یک مصدوم به جا گذاشت.

انفجار مین در خوزستان/ جزئیات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از خبر فوری، عارف شرهانی بیان کرد: ساعت ۹:۳۰ این حادثه به مرکز اورژانس گزارش شد و نیروهای فوریت‌های پزشکی برای انجام اقدامات درمانی اولیه و انتقال مصدوم به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این حادثه یک مصدوم داشت، افزود: فرد مصدوم یک مرد ۵۰ ساله است که توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان نظام مافی شوش انتقال یافت.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان بیان کرد: این مصدوم که از اهالی بومی منطقه است، در حال شخم زدن زمین کشاورزی خود بود که متاسفانه از ناحیه مچ پا دچار حادثه شد.

وی ادامه داد: بارش باران و رانش زمین در مناطق مرزی موجب جابجایی مین‌ها می‌شود، از این رو تردد در چنین مناطقی برای مرزنشینان به ویژه کشاورزان خطر انفجار مین‌های جابجا شده را در پی خواهد داشت.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان از شهروندان خواست بدون هماهنگی و همراهی افراد محلی آگاه از تردد در معابر مرزی و محل‌های مین گذاری شده دوران دفاع مقدس خودداری کنند.

دشمن بعثی در جریان تجاوز خود به خاک ایران، تا کناره غربی رودخانه کرخه پیشروی کرد و در این مناطق اقدام به کاشتن مین و دیگر موانع برای جلوگیری از حمله رزمندگان اسلام کرد.

منطقه غرب کرخه در غرب شهرستان شوش در جریان عملیات فتح المبین از اشغال متجاوزان بعثی آزاد شد.

با گذشت بیش از سه دهه از پایان جنگ تحمیلی، همچنان انفجار مین و ادوات جنگی مربوط به این دوران در مناطق جنگی از جمله استان خوزستان قربانی می‌گیرد.

ت ت
کدخبر: 214927 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها