زنگ خطر در مشهد به صدا درآمد!

«کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز، سه‌شنبه در بیست‌وپنجمین روز اردیبهشت ۱۴۰۳ در شرایط "آلوده برای افراد حساس و کودکان" قرار دارد.

زنگ خطر در مشهد به صدا درآمد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از ایرنا،مهدی اله‌پورمدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز سه‌شنبه افزود: میانگین شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۸۹ نشانگر هوای سالم است، اما شاخص‌های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۱۰۹ از شرایط "آلوده برای افراد حساس و کودکان" در این کلانشهر خبر می‌دهد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان این که منطقه خیام با عدد ۱۶۳ بیشترین بارآلودگی امروز را دارد ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوای چهار منطقه دیگر در شرایط آلوده و هوای سایر ۱۸ منطقه دارای ایستگاه سنجش در مشهد در شرایط سالم تنفسی است.

اله‌پور افزود: به شهروندان توصیه می‌شود در روز‌های دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمد‌های غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت «پاک» و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت «سالم» است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای «آلودگشی هوا برای افراد حساس و کودکان» و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای «آلودگی هوا برای همه سنین» محسوب می‌شود.

ت ت
کدخبر: 214904 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها