خبر مهم برای داوطلبان کنکور 1404

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور درباره کنکور ۱۴۰۴ گفت: ما نه می‌گوییم کنکور تشریحی می‌شود و نه نمی‌شود، ترکیبی می‌شود. با دستگاه‌های جدید از پاسخ کوتاه تا تشریحی خواهیم داشت برای همین کنکور ترکیبی می‌شود.

خبر مهم برای داوطلبان کنکور 1404
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از فرارو، عبدالرسول پور عباس امروز در نشست خبری گفت: اکنون در سازمان ملی سنجش، ضرورت توسعه مهارت و صلاحیت حرفه‌ای مدنظر است و برای تحقق آن نیاز به اقدامات فراسازمانی داریم.

به گزارش ایلنا، سرپرست سازمان ملی سنجش با اشاره به اینکه سازمان ملی سنجش به‌عنوان بازوی اجرایی، فکری و کمک‌کننده به سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش و پرورش فعالیت خواهد داشت، گفت: ارزشیابی داوطلبان و دریافت گواهی کفایت در حوزه علمی، مسئولیت طراحی و مدیریت تمامی آزمون‌های کشور و تعامل گسترده با وزارتخانه‌ها از جمله اصلی‌ترین برنامه‌های سازمان ملی سنجش است. همچنین پیگیری فعالیت‌های کیفیت‌بخشی نیز دنبال خواهد شد و ارزیابی درونی وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش و بهداشت اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان ملی سنجش به عنوان یک ناظر بیرونی، گزارش‌های کیفی ارائه شده از سوی آموزش و پرورش به ویژه میزان تحقق سند تحول بنیادین را رصد خواهد کرد، بیان کرد: کار‌های بزرگی را انجام خواهیم داد و ان‌شالله تمامی تجربیات وسیع سال‌های گذشته به خدمت گرفته می‌شود؛ للبته تجربیات دیگر دانشگاه‌ها نیز باید در سازمان ملی سنجش نهادینه شود.

پورعباس افزود: تشکیل سازمان ملی سنجش به معنای جدایی از وزارت علوم نیست بلکه با وزارت خانه‌های بهداشت، علوم و آموزش پرورش و وزارت کار همکاری خواهیم داشت.

ت ت
کدخبر: 214550 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها