عمل موفقیت آمیز خارج کردن میله آهنی از مغز پسر ۲۴ ساله

احسان فرهادی جراح مغز و اعصاب بیمارستان شهید مدرس ساوه در استان مرکزی گفت: در جریان نزاع در محل کار و درگیری یک جوان با یکی از همکارانش، میله‌ای به سر او زده شده بود. میله دقیقاً روی مغز فرود آمده و جمجمه را سوراخ کرده و به دلیل چسبندگی میله به بدن این مصدوم جداکردن آن بسیار سخت و دشوار بود.

عمل موفقیت آمیز خارج کردن میله آهنی از مغز پسر ۲۴ ساله
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از ایران،دعوای دو پسر جوان باعث فرورفتن میله آهنی و استخوان‌های شکسته جمجمه وی در مغزش شد، اما پزشکان جراح جان او را نجات دادند.

 وی افزود: با انجام عمل جراحی، جسم خارجی و جمجمه شکسته‌شده که وارد مغز مصدوم شده بود، خارج شد، ولی متأسفانه ضربه وارده دقیقا به محل حرکتی سمت راست مغز اصابت کرده و شدت جراحت وارده موجب شده که نتواند سمت چپ بدن خود را حرکت دهد.

فرهادی با بیان اینکه یک لحظه عصبانیت و کاهش تاب‌آوری موجب شد یک جوان ۲۴ ساله دچار فلج سمت چپ بدن شده و نتواند به کار خود ادامه دهد، افزود: درگیری و نزاع می‌تواند تهدید جدی برای سلامت افراد ایجاد کند.

وی ادامه داد: سیستم مغز انسان ارگانی نیست که بخواهد خود را بازسازی کند و بر اثر ضربه سلول‌های مغزی فرد از بین رفته و متأسفانه نمی‌توان برای او کاری انجام داد.

ت ت
کدخبر: 214480 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام تیم قهرمان این فصل لیگ برتر می شود؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها