پایان ترافیک پایتخت؛ مسیر تهرانی ها کوتاه خواهد شد!

قطعا ساخت ۵۰ تقاطع می‌تواند حدود ۵۰۰ کیلومتر مسیر را کوتاه‌تر کند و به همین اندازه در مصرف سوخت در وقت شهروندان و در کاهش طول سفر و در نتیجه کاهش ترافیک کمک خواهد کرد.

پایان ترافیک پایتخت؛ مسیر تهرانی ها کوتاه خواهد شد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از ایسنا،مدیرعامل سازمان مهندسی عمران شهرداری تهران از افتتاح ۲۵ تقاطع غیرهم سطح دیگر تا پایان سال جاری در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، هدی صداقتی اظهار کرد: معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از ابتدای دوره فعلی مدیریت شهری مطالعاتی بر روی اصلاح تقاطع‌های بزرگراهی انجام داده است که براساس آن ۹۸ تقاطع در راستای اصلاح تردد شهروندان باید ساخته شود که طی دو سال گذشته ۲۵ تقاطع برای بهبود جریان تردد ساخته و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان این‌که براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری ۲۵ تقاطع غیرهم‌سطح دیگر ساخته و به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: با احتساب تقاطع‌هایی که امسال قرار است به بهره‌برداری برسد باید اعلام کنم که شهرداری تهران به تعهد ۵۰ درصدی خود بابت ساخت تقاطع‌های غیرهمسطح در راستای بهبود جریان ترافیک پایتخت عمل کرده است.

مدیرعامل سازمان مهندسی عمران شهرداری تهران ادامه داد: کما این‌که شهرداری تهران از اجرای پروژه‌های کلیدی و اولویت‌دار همچون ساخت بزرگراه شوشتری، ساخت بزرگراه بروجردی و ساخت ادامه بزرگراه یادگار امام غافل نشده است و همچنین در سال جاری ساخت دو پروژه جدید یعنی ساخت پل بعثت و پروژه دوگاز هم به برنامه‌های این معاونت اضافه شده است.

صداقتی با تاکید بر اینکه ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح اتفاق ساده‌ای نیست، گفت: ساخت برخی تقاطع‌ها یک پروژه عمرانی بزرگ است مثلا ساخت تقاطع ستاری – فهمیده یا ساخت تقاطع نواب – تندگویان فقط یک تقاطع اصلاحی نیست بلکه یک پروژه عمرانی بزرگ محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که بررسی‌ها نشان داده است که ساخت ۹۸ تقاطع، ۷۳۰ کیلومتر مسیر تهرانی‌ها را کوتاه‌تر می‌کند، اظهار کرد: قطعا ساخت ۵۰ تقاطع می‌تواند حدود ۵۰۰ کیلومتر مسیر را کوتاه‌تر کند و به همین اندازه در مصرف سوخت در وقت شهروندان و در کاهش طول سفر و در نتیجه کاهش ترافیک کمک خواهد کرد.

 

ت ت
کدخبر: 214378 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها
   • رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، گفت: قیمت کنونی هر کیلو سیب زمینی در میدان میوه و تره بار، بسته به کیفیت ۱۰ تا ۱۲ هزار…