این زن فریبکار در کمین کودکان بستری شده در بیمارستان های مشهد بود/ عکس

زنی که با شگردی خاص در بیمارستان‌های مشهد، گوشواره و النگو‌های کودکان بیمار را می‌ربود، در حالی با تلاش ماموران کلانتری نجفی مشهد دستگیر شد که تاکنون راز ۱۹ فقره سرقت را فاش کرده است و ۷ طلا فروش نیز به خاطر خرید‌های بدون فاکتور به مرکز انتظامی احضار شدند.

این زن فریبکار در کمین کودکان بستری شده در بیمارستان های مشهد بود/ عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از فرارو، زنی که با ترفندی خاص طلای کودکان را در بیمارستان‌های مشهد سرقت می‌کرد، دستگیر شد.به دنبال سرقت‌های سریالی طلا‌های کودکان که از حدود یک سال قبل در بیمارستان‌های مشهد آغاز شده بود، گروهی از افسران تجسس کلانتری نجفی، تحقیقات گسترده‌ای را دراین باره آغاز کردند. بررسی‌های مقدماتی پلیس بیانگر آن بود که زن جوانی در حالی که کودکی را در آغوش دارد ابتدا وارد سالن انتظار معاینات پزشکی می‌شود و دختر بچه‌هایی را شناسایی می‌کندکه زیور آلات دارند. او سپس به بهانه این که فرزندش را برای بازی به محوطه بیمارستان می‌برد، از مادرکودک تقاضا می‌کرد تا اجازه دهد فرزند او را هم برای بازی کودکانه به صحن حیاط بیمارستان ببرد چرا که ادعا می‌کرد هنوز حدود یک ساعت زمان باقی مانده تا نوبت معاینه و ملاقات با پزشک فرابرسد!

با به دست آمدن این اطلاعات و تحقیق موشکافانه درباره پرونده‌های مشابه مشخص شد که زن جوان در بسیاری از سرقت طلا‌های کودکان علاوه بر بیمارستان تخصصی اکبر، در بیمارستان‌های دیگر نیز نقش دارد. بدین ترتیب دامنه تحقیقات انتظامی گسترده‌تر شد و افسران تجسس با ترسیم چهره فرضی سارق و همچنین بازبینی دوربین‌های مداربسته موفق شدند تصویری از زنی ۲۷ ساله به دست آورند، اما او بسیار حرفه‌ای عمل می‌کرد و آثاری هنگام سرقت از خود به جا نمی‌گذاشت.

با وجود این عوامل انتظامی با بهره گیری از فناوری‌های نوین علمی و پلیسی موفق شدند مخفیگاه وی را در منطقه سیدی مشهد شناسایی و او را با دستورات محرمانه قاضی حیدری (بازپرس شعبه ۲۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) دستگیر کنند. طولی نکشید که با انتقال متهم به کلانتری، بررسی‌های تخصصی آغاز شد و او با مشاهده تصاویر خود هنگام ارتکاب جرم به ناچار سرقت طلای کودکان را پذیرفت. این زن که «نرگس» نام دارد، تاکنون به ۱۹ فقره سرقت طلا‌های کودکان در بیمارستان‌های اکبر، دکتر شیخ، بیمارستان قائم (عج) و همچنین سرقت در پیاده روی خیابان شهید اصلانی اعتراف کرده است. براساس گزارش روزنامه خراسان، وی مدعی شد با شگرد آموزش زدن ماسک به چهره کودکان، آن‌ها را سرگرم می‌کردم و درهمان هنگام گوشواره‌ها را از گوش دختران خردسال بیرون می‌کشیدم.

این زن ۲۷ ساله همچنین با اعتراف به این که در بسیاری از موارد نیز کودکان را با دادن شکلات و آدامس فریب می‌داده، از فروش طلا‌های سرقتی به ۷ طلا فروش در منطقه سیدی مشهد نیز پرده برداشت.

این گونه بود که با دستور مقام قضایی، طلافروشان نیز به مرکز انتظامی احضار و بازجویی شدند و از سوی دیگر هم تخلفات آنان به اتحادیه طلا فروشان گزارش شد.

فریبکار

درحالی که ارزش طلا‌های سرقتی حدود ۱۵۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود، زن جوان موفق شد رضایت شاکیان خود را جلب کند و این گونه با سپردن قرارکفالت به دستگاه قضایی تا زمان رسیدگی به پرونده آزاد شد. در همین حال یک مقام ارشد انتظامی به شهروندان توصیه کرد به هیچ وجه کودکان یا اطفال خود را به افراد غریبه و ناشناس نسپارید به ویژه در مراکز شلوغ تجاری یا بیمارستان‌ها به شدت از فرزندان مراقبت کنید. وی اضافه کرد: طلا و جواهرات قیمتی را مقابل دید افراد غریبه و ناشناس قرار ندهید و به فرزندان خود بیاموزید که از گرفتن خوراکی و تنقلات از دیگران خودداری کنند.

ت ت
کدخبر: 214292 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها
   • رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، گفت: قیمت کنونی هر کیلو سیب زمینی در میدان میوه و تره بار، بسته به کیفیت ۱۰ تا ۱۲ هزار…