این پدر کثیف بعد 24 سال تجاوز به دخترش دستش رو شد/ عکس

یک مرد دارای اختلال روانی بعد 24 سال زندانی و تعرض به دخترش دادگاهی می شود.

این پدر کثیف بعد 24 سال تجاوز به دخترش دستش رو شد/ عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،  «هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دختر اسیرش تجاوز کرده بود به زندان عادی منتقل می‌شود

دادگاهی در اتریش روز پنجشنبه ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) حکم داد یک مرد اتریشی که دخترش را به مدت ۲۴ سال در زیرزمین خانه‌اش اسیر نگه داشته و هزاران بار به او تجاوز کرده بود، می‌تواند از بازداشتگاه ویژه مجرمان دارای اختلال روانی به یک زندان عادی منتقل شود.

1920x1080_cmsv2_95fa5e9a-b1d7-5410-9170-0b0a58f4c0ab-8195360

خبرگزاری رسمی اتریش گزارش داده است که با این حال قاضی در حکم خود تصریح کرده «یوزف فریتزل» ۸۸ ساله باید به طور منظم در روان‌درمانی شرکت کند و در یک دوره آزمایشی ۱۰ ساله در زندان تحت ارزیابی‌های روانپزشکی قرار گیرد.

هرچند دادگاه درخواست برای آزادی او از زندان را رد کرده است، با این حال این تصمیم همچنان یک برد برای تیم حقوقی آقای فریتزل به شمار می‌رود چرا که شرایط یک زندان معمولی در مقایسه با کنترل‌های سخت در یک موسسه روانپزشکی وضعی بهتر محسوب می‌شود.

جنایت فجیع او در سال ۲۰۰۸ فاش شد و در سال ۲۰۰۹ به دلیل ارتکاب زنای با محارم، تجاوز جنسی، زورگویی، زندانی کردن و به بردگی گرفتن دخترش و همچنین قتل از روی سهل‌نگاری یکی از پسرانش محکوم شد.

آقای فریتزل در سال ۱۹۸۴ دختر ۱۸ ساله‌اش را در زیرزمین خانه خود در شهر آمشتتن در شمال اتریش، که با عایق صوتی پوشانده بود، حبس کرد. در طول ۲۴ سال او بارها به دخترش تجاوز کرد و از وی صاحب هفت فرزند شد که یکی از آنها جان سپرد.

به دلیل حجم سبعیت رخ داده در این واقعه، رسانه‌های اتریش به او لقب «هیولای آمشتتن» دادند.

به گفته مقامات اتریشی همسر فریتزل که به همراه سایر اعضای خانواده در طبقه دوم خانه زندگی می‌کرده ظاهراً از آنچه در زیرزمین می‌گذشته بی‌خبر بوده است. دختر آقای فریتزل پس از ۲۴ سال مفقودی، سرانجام در سال ۲۰۰۸ توانست از زیرزمین سیاه‌چال‌ مانند خود بیرون بیاید.

دادگاه منطقه‌ای شهر «کرمس آن در دوناو» در حکم خود آورده که آقای فریتزل اکنون به زوال عقل مبتلا است و بر اساس ارزیابی روانپزشکی که نشان داده او دیگر خطری ندارد، می‌تواند به یک زندان عادی منتقل شود.

این حکم تصمیم قبلی در سال ۲۰۲۲ دائر بر رد درخواست آقای فریتزل جهت انتقال به یک زندان عادی را لغو کرده است.

آسترید واگنر، وکیل وی، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «به طور خلاصه دادگاه به این نتیجه رسیده است که او دیگر خطرناک نیست.»

وی اضافه کرد موکلم «در جلسه اعلام رای دادگاه در آستانه گریه بود و گفت به طرز غیرقابل‌باوری برای قربانی‌ها متاسف است و می‌خواهد هرکاری از دستش برمی‌آید برای جبران انجام دهد.»

حکم صادره هنوز از نظر قانونی لازم‌الاجرا نیست و دادستان‌ها ۱۴ روز فرصت دارند تا درخواست تجدید نظر کنند.

منبع: خبر فوری

 

ت ت
کدخبر: 213953 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها