ماجرای قطع ۴هزار درخت در مازندران فاش شد!

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در واکنش به خبر قطع ۴هزار درخت منطقه الیمالات شهرستان نور اعلام کرد.

ماجرای قطع ۴هزار درخت در مازندران فاش شد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در اطلاعیه‌ای درباره قطع درختان در منطقه جنگلی الیمالات شهرستان نور در استان مازندران اعلام کرد: در منطقه الیمالات، در محدوده‌ی مربوط به ایجاد پارکینگ در حریم خطوط برق فشار قوی، تخلفاتی از قبیل خاکبرداری و خاکریزی، پاکتراشی تعدادی نهال و قطع ۳۰ اصله درخت از طرف سرمایه‌گذار حوزه گردشگری (که تاکنون در عرصه‌های جنگلی تجربه سرمایه گذاری نداشته) به دلیل عدم آگاهی از قوانین جاری رخ داده است.

با تنظیم صورت جلسه تخلف توسط کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نور و ورود به هنگام دادستان شهرستان نور و دستور دادستان مرکز استان، سرمایه گذار مربوطه موظف به بازگرداندن فضای مورد اشاره به وضعیت سابق و جبران خسارت‌های وارده شده است.

ضمناً سرمایه‌گذار طرح گردشگری فوق الاشاره به منظور جبران نهال‌های از بین رفته پیشنهاد غرس ۵۰۰۰ اصله نهال با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان مازندران در عرصه‌های مناسب را داده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، مجموعه اقدامات انجام شده خارج از مسئولیت دولت از جمله شرکت آب منطقه‌ای مازندران و خارج حریم سد بوده و این شرکت مسئولیتی در این زمینه نداشته و مجوزی صادر نکرده است.

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور همچنین قطع ۴هزار درخت در این منطقه را تکذیب کرده و نوشته است، طبق بررسی‌ها تعداد ۳۰ اصله درخت با قطر بیشتر از ۱۰سانتی متر قطع شده که متخلف متعهد به جبران آن و کاشت ۵هزار درخت جایگزین شده است.

ت ت
کدخبر: 207910 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها