آغاز مرمت بندسارها در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که پس از فروکش کردن سیلاب در منطقه جنوب استان تاکنون مرمت ۱۴۵ بندسار به اتمام رسیده است.

 آغاز مرمت بندسارها در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از ایرنا، مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که پس از فروکش کردن سیلاب در منطقه جنوب استان تاکنون مرمت ۱۴۵ بندسار به اتمام رسیده است.

حسینعلی رمرودی اظهار کرد: پس از فروکش کردن سیلاب در منطقه جنوب سیستان و بلوچستان، کار مرمت و بازسازی بندسارها در شهرستان‌های کنارک، دشتیاری و چابهار، نیکشهر و قصرقند آغاز و تاکنون مرمت ۱۴۵ بند سار به اتمام رسیده است.

وی افزود: عملیات اجرایی مرمت و بازسازی سایر بندسارهای خسارت دیده همچنان با قوت در حال اجراست.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در جریان بارندگی‌های سیل آسای اسفندماه سال گذشته و به دنبال آن جاری شدن سیل در جنوب استان تعداد یک‌هزار و ۵۸۴ بندسار و سازه آبخیزداری بشدت تخریب شد. وی اظهار کرد: همچنان منتظر اعتبارات بیشتر جهت ترمیم همه بندسارها هستیم.

رمرودی گفت: ۱۸ دستگاه بولدوزر، ۶ دستگاه لودر،۲ دستگاه بیل مکانیکی و چهار دستگاه‌ کمپرسی در جنوب سیستان و بلوچستان برای مرمت و بازسازی بندسارها و کمک به کشاورزان مشغول کار هستند.

ت ت
کدخبر: 207021 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها