مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافت+ مبلغ تازه

مستمری بهزیستی خانواده های ویژه خانواده‌های ۲ معلول به بالا نیز ۲ برابر افزایش یافته است.

مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافت+ مبلغ تازه
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، معاون هماهنگی مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان قم گفت: از فروردین امسال تا پایان دی ماه، ۵۶۰ نفر از مددجویان بهزیستی این استان وام اشتغال به مبلغ ۸۵۰ میلیارد ریال دریافت کردند.

محمد علیمرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در سال گذشته به یک هزار نفر مددجوی بهزیستی این استان مبلغ یک هزار میلیارد ریال وام اشتغال پرداخت شد، افزود: شروع اعطای تسهیلات در سال جاری با کمی تاخیر انجام شد اما امید است در مدت زمان باقی مانده تا آخر امسال، تسیلات بیشتری به مددجویان پرداخت شود.

وی ادامه داد: بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال نیز نزد بانک های عامل در حال بررسی و پرداخت است که از این میزان، ۶۰۰ میلیارد ریال مربوط به جزء چهارِ تبصره ۱۸ و ۹۰ میلیارد ریال مربوط به جزء سه تبصره ۱۸ و سهمیه استانداران است.

به گفته وی، بقیه مربوط به اعتبارات سال گذشته و منابع سازمان بهزیستی است.

علیمرادی یادآور شد: جزء سه تبصره ۱۸ در استان قم دارای اعتبار یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی است و تنها ۹۰ میلیارد ریال از آن پرداخت شده است.

به گفته وی با برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود در صورت تخصیص اعتبار تا پایان سال، مددجویان بیشتری در استان قم بتوانند از تسهیلات اشتغال بهره مند شوند.

وی اظهارکرد: در حال حاضر ۳۵ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان قم هستند که حدود سه هزار نفر از آنان در حوزه اجتماعی قرار دارند.

این مسئول تاکید کرد که از این تعداد ۲۳ هزار نفر تحت پوشش حوزه توانبخشی و بقیه آن ها تحت پوشش حوزه پیشگیری هستند.

علیمرادی، پرداخت تسهیلات خود اشتغالی را یکی از اولویت های مهم سازمان در راستای ایجاد اشتغال و ارائه خدمات به مددجویان برشمرد و اظهار داشت: این اقدام ها با هدف توانمندسازی جامعه هدف و ایجاد زمینه مناسب خودکفایی و استقلال مالی مددجویان انجام می شود.

حسین نورعلیوند مدیرکل بهزیستی استان ایلام، به شاخص خدمات دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در اداره کل بهزیستی استان ایلام سقف پرداخت بیمه بازنشستگی مددجویان و معلولان برداشته شده است.

وی افزود: کمک هزینه مسکن سهم بهزیستی ویژه خانواده‌های ۲ معلول به بالا نیز ۲ برابر افزایش یافته است و حق پرستاری و حق نگهداری در منزل معلولان و بیماران ضایعه نخاعی نیز برقرار شده است.

مدیرکل بهزیستی استان، ادامه داد: مستمری جامعه هدف ۳ مرحله افزایش داشته است و مستمری تمامی خانوارهای پشت نوبت حوزه اجتماعی و توانبخشی نیز برقرار شده است.

نورعلیوند در پایان گفت: ۲۹ هزار مددجو برای رایگان شدن تعرفه آب، برق و گاز معرفی شده‌اند.

ت ت
کدخبر: 200994 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها