گشت زنی یک شی عجیب در مریخ+ عکس

یک بالگرد را می‌توان بدون حرکت بر روی یک تپه شنی در مریخ مشاهده کرد.

گشت زنی یک شی عجیب در مریخ+ عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از خبرآنلاین، مریخ‌نورد استقامت ناسا عکسی از همراه شکسته خود«بالگرد نبوغ» به زمین فرستاده‌است که آن را تنها بر روی تپه‌ای در مریخ نشان می‌دهد.

 در این جدیدترین عکسی از بالگرد نبوغ به زمین فرستاده شده‌است؛ این بالگرد را می‌توان بدون حرکت بر روی یک تپه شنی در مریخ مشاهده کرد. این عکس در ۴ فوریه ۲۰۲۴، ساعت ۱:۰۵ بعد از ظهر گرفته شده‌است.

روتورهای بالگرد نبوغ در تاریخ ۱۸ ژانویه آسیب دید، زیرا بر روی یک تکه از مناظر شنی مریخ فرود آمده بود. این بالگرد معمولاً از چشم انداز مریخ، مانند صخره‌ها برای کمک به مسیریابی تصویربرداری می‌کند.

مریخ

آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL) هنوز در حال تجزیه و تحلیل آسیب به تیغه‌های نبوغ است، اما اکنون که دیگر توانایی پرواز را ندارد، ماموریت این هلیکوپتر رسماً به پایان رسیده‌است.

نبوغ در 18 فوریه 2021 در کنار همراه رباتیک خود، مریخ نورد استقامت فرود آمد. هنگامی که در آوریل 2021 به آسمان مریخ رفت، نبوغ با انجام اولین پرواز یک هواپیمای موتوردار در سیاره ای دیگر، تاریخ ساز شد.

این دو از آن زمان در حال کاوش در منطقه ای به نام Jezero Crater بوده‌اند و نشانه‌هایی از توده های آبی باستانی را در سیاره سرخ کشف کرده‌اند که ممکن است زمانی میلیاردها سال پیش دارای حیات بوده باشد. نبوغ به عنوان پیشاهنگی برای استقامت عمل کرد و مناطق مورد علاقه مریخ نورد را برای کاوش شناسایی کرد.

ت ت
کدخبر: 200127 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها