مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد این استان دو برابر شد!

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: میزان مستمری پرداختی به مددجویان و توانخواهان از رشد ۲ برابری برخوردار بوده است.

مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد این استان دو برابر شد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، یک مقام مسوول، میزان مستمری پرداختی ماهانه به مددجویان زیرپوشش بهزیستی مازندران را ۹۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: با اهتمام دولت مردمی سیزدهم، میزان مستمری پرداختی به مددجویان و توانخواهان از رشد ۲ برابری برخوردار بوده است.

فریبا بریمانی از رشد ۴۲ درصدی اشتغال ایجاد شده برای جامعه گروه های هدف در طی این مدت در مقایسه با سال های ماقبل ِآن خبر داد و گفت: دولت سیزدهم در ۲ سال گذشته، هفت هزار و ۵۲ فرصت شغلی جدید برای مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی و خدماتی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه با اهتمام دولت مردمی سیزدهم، ۲۳ هزار خانوار جدید شناسایی و زیر پوشش بهزیستی مازندران قرار گرفتند، اظهار داشت: این نهاد هم اکنون ۶۸ هزار خانوار مستمری بگیر را زیرپوشش دارد که درمجموع ۱۱۰ هزار نفر را شامل می شوند.

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برقراری مستمری بازنشستگان برای کلیه بیمه شدگان صندوق های بازنشستگی بر مبنای میانگین دو سال آخر خدمت منتهی به بازنشستگی دریافتی که دارای کسور بازنشستگی با اعمال ضریب حقوق سال بازنشستگی است، محاسبه می شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه در دولت مردمی سیزدهم، بهزیستی مازندران موفق شد به یک سوم جمعیت این استان انواع خدمات مستمر و غیر مستمر ارائه دهد، اظهار داشت: در مجموع ۱۷۰ هزار خانوار در این نهاد حمایتی، دارای پرونده خدمات هستند.

وی شمار موسسه ها و مراکز تخصصی که با مجوز بهزیستی مازندران و زیر نظر این نهاد مشغول فعالیت هستند را یکهزار و ۲۰۰ مورد ذکرکرد و گفت: تعداد و تنوع خدمات در سازمان بهزیستی بسیار زیاد است و ما متولی سلامت اجتماعی در کشور هستیم.

این مقام مسوول، خاطرنشان کرد: در طرح گروه جهادی شهدای بهزیستی مازندران، هر هفته ۲۲ تیم از ۲۲ شهرستان های تابعه استان به مناطق دور دست اعزام می شوند و خدمات تخصصی را در محل غیر از کانون تخصصی به شهروندان و مددجویان ارائه می دهند.

بریمانی اظهار کرد: همسو با اجرای این طرح و از تیر ماه ۱۴۰۱ تاکنون به ۹۳۸ روستا خدمات تخصصی به روستاییان ارایه شد.

وی یادآور شد: در راستای اجرای این طرح با یکهزار و ۳۰ خانواده معظم شهدا و همچنین ۲ هزار و ۷۴۴ خانواده گروه هدف دیدار و سه هزار و ۳۳۰ فرد جدید نیز شناسایی شده اند و هم اکنون از خدمات بهزیستی مازندران بهره مند هستند.

بریمانی، ویزیت رایگان به بیش از هشت هزار و ۷۰۰ نفر از روستاییان توسط، پزشک، کار درمانگر و فیزیوتراپ در ۲ سال گذشته خبرداد و گفت که در طی این مدت، ۸۹۰ قلم از تجهیزات کمک توانبخشی به صورت رایگان به مددجویان زیرپوشش بهزیستی مازندران ارائه شده است.

این مقام مسوول، میزان مستمری پرداختی ماهانه به مددجویان زیرپوشش بهزیستی مازندران را ۹۰۰ میلیارد ریال ذکرکرد و افزود: با اهتمام دولت مردمی سیزدهم، میزان مستمری پرداختی به مددجویان و توانخواهان از رشد ۲ برابری برخوردار بوده است.

بریمانی گفت: همچنین در ۲ سال گذشته، ۲ هزار و ۳۵۱ واحد مسکونی به جامعه هدف بهزیستی مازندران واگذار شد.

وی همچنین شمار دانش آموزان و دانشجویان زیرپوشش بهزیستی مازندران را در زمان حاضر به ترتیب هفت هزار و ۹۶۳ و ۱۴ نفر اعلام کرد.

مدیرکل بهزیستی مازندران از افزایش ۸۰ درصد تامین تجهیزات کمک توانبخشی و ۴۵ درصدی تامین وسایل بهداشتی، کمک توانبخشی، اندام های مصنوعی و سمعک در طی فعالیت دولت سیزدهم در مقایسه با دولت گذشته خبرداد و افزود: در طی این مدت، ۱۲ هزار و ۲۳۴ مورد از وسایل کمک توانبخشی در بین مددجویان زیرپوشش این نهاد توزیع شد.

بریمانی ادامه داد: هم اکنون پنج هزار و ۵۷ نفر در سطج استان از حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی و معلولین شدید استفاده می کنند که این تعداد نیز در طی ۲ سال گذشته، ۱۰۱ درصد رشد داشته است.

به گفته بریمانی، هم اکنون۲ هزار و ۸۶۵ نفر خدمت گیرنده در مراکز شبانه روزی بهزیستی مازندران در بخش سالمندان، بیماران روانی مزمن و کم توان ذهنی در حال مراقبت هستند.

مدیرکل بهزیستی مازندران اظهار کرد: همچنین ۲ هزار و ۷۹۴ فرد دارای معلولیت در مراکز روزانه، خدمات آموزشی و توانبخشی دریافت می کنند که این تعداد نیز در طی فعالیت دولت سیزدهم ۱۱.۵ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: ۷۶۴ خانواده دارای فرزند ۲ قلو و ۷۹ خانواده سه قلو و یک خانواده چهار قلو از خدمات مستمری ماهانه بهزیستی مازندران بهره مند هستند.

این مقام مسوول گفت: بهزیستی مازندران در ۲ سال گذشته ۲۴۰ هزار مورد خدمات فوریت های اجتماعی را به مردم ارائه کرد و در طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار در پروژه ۲۰۲۰، هشت پایگاه خدمات اجتماعی جدید در استان راه اندازی شد.

بریمانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵۰ کودک در مراکز به صورت شبانه روزی و با حکم قاضی نگهداری می شوند و ۱۷۱ کودک نیز به خانواده های متقاضی فرزند به عنوان فرزند خوانده واگذار شد.

وی گفت: در ۲ سال گذشته، بازپیوند بیش از ۱۶۰ کودک از خانه های شبانه روزی به خانه اقوام زیستی شان انجام شد و ۶۲ فرزند بالای ۱۸ سال نیز از مراکز شبانه روزی ترخیص و وارد زندگی مستقل شدند.

وی ذکر کرد که ظرفیت مرکز ماده ۱۶ معتادان متجاهر را از ۵۰ تخت به ۳۰۰ تخت افزایش دادیم و ۲ هزار و ۵۰۰ معتاد متجاهر نیز در این مرکز پذیرش شدند.

وی ادامه داد: در دولت مردمی سیزدهم، ۳۰۰ هزار کودک توسط بهزیستی مازندران غربالگری بینایی و شنوایی شدند.

بهزیستی مازندران ۱۶۲ هزار خانوار با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت را زیرپوشش دارد.

بهزیستی مازندران ۶۲ هزار معلول را زیرپوشش دارد و معلولان جسمی حرکتی با ۲۷ هزار نفر بیشترین تعداد معلولان زیر پوشش این نهاد حمایتی در استان را به خود اختصاص داده اند، این نهاد همچنین ۱۳ هزار معلول کم توان ذهنی، بیش از هفت هزار معلول نابینا و هفت هزار و ۴۳۰ معلول ناشنوا و کم شنوا، ۶ هزار و ۵۰۰ بیمار روانی مزمن و ۷۳۰ معلول صوت و گفتاری را در مازندران زیرپوشش دارد.

منبع: دنیای اقتصاد

ت ت
کدخبر: 200118 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها