این لیموی عجیب 1400پوند در حراجی به فروش رسید+ عکس

لیمویی با قدمت 285 سال در یک حراجی با قیمت بالایی به فروش رفت.

این لیموی عجیب 1400پوند در حراجی به فروش رسید+ عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از اعتماد آنلاین، یک عدد لیمو که از ۲۸۵ سال پیش سالم باقی مانده در یک حراجی ۱۴۰۰ پوند به فروش رسید.

روی این لیموی خشک‌شده که در صندوقچه‌ای متعلق به قرن نوزدهم پیدا شده پیامی عاشقانه هم ثبت شده است که باعث توجه بیشتر خریداران به آن شد.

photo_2024-02-04_12-44-34

خریداران یک خانه در شهر نیوپورت مشغول نظافت بودند که به یک صندوقچه قدیمی در آن برخوردند، آنها با توجه به قدمت صندوقچه آن را پیش یک فروشنده حراجی در شهر بردند و در بررسی کشوهای آن یک عدد لیموی خشک‌شده هم پیدا کردند.

این لیمو حدود دو اینچ عرض دارد و رنگ آن به قهوه‌ای تبدیل شده است، با این حال به دلیل خشک شدن شکل خود را کاملاً حفظ کرده است. فروشندگان این صندوقچه و صاحب حراجی با تعجب نوشته‌‌هایی هم روی پوست آن ملاحظه کردند که جنبه پیام عاشقانه داشت.

روی این لیمو نوشته شده بود: از سوی P Lu Francchini تقدیم به دوشیزه E Baxter در تاریخ 1739. نظر به اینکه این کالا تقریباً غیرعادی محسوب می‌شود، به شکل یک شوخی در حراج شرکت داده شد، قیمت اولیه برای این لیمو بین 40 تا 60 پوند اعلام شد، اما فوراً به 340، سپس 440 پوند افزایش یافت و دست آخر به قیمت 1400 پوند به فروش رسید.

به گفته مدیر این حراجی، 35 نفر در این حراج با یکدیگر رقابت کرده و دست آخر برنده آن را به قیمت 1416 پوند خرید، این در حالی است که صندوقچه که لیمو در آن پیدا شد فقط 32 دلار خریداری شد.

ت ت
کدخبر: 199826 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها