راز هولناک زورگیری های مسلحانه مامور قلابی از اتباع خارجی

جوانی که با کلت ساچمه زنی و استفاده از تجهیزات پلیسی، از اتباع خارجی زورگیری می کرد درحالی باتلاش عوامل انتظامی دستگیر شد که تاکنون راز 5فقره از اخاذی های وی فاش شده است.

راز هولناک زورگیری های مسلحانه مامور قلابی از اتباع خارجی
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از خبر فوری، فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح ماجرای زورگیری های مامور قلابی گفت: با توجه به گزارش های محرمانه منابع خبری پلیس مبنی بر اخاذی و زورگیری از اتباع خارجی با جعل عنوان مامور لباس شخصی، بلافاصله دستورات ویژه ای برای بررسی دقیق ماجرا صادرشد چرا که این گونه جرایم در نیروی انتظامی از حساسیت خاصی برخوردار است.

سرهنگ احمد نگهبان افزود: با تاکید سردار سرتیپ محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان) برای دستگیری مامور قلابی، گشت های پوششی در مناطق تردد اتباع خارجی به ویژه در هسته مرکزی شهر تقویت شدند و آنان با لباس های مبدل به گشت زنی های شبانه پرداختند چرا که بررسی پرونده های مذکور نشان می داد بیشتر اخاذی ها در ساعات پایانی شب و در مکان های خلوت صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: به همین خاطر افسران دایره تجسس کلانتری شهید آستانه پرست مشهد نیز، همزمان با رصدهای اطلاعاتی وارد عمل شدند و به جست و جو در حوزه استحفاظی پرداختند تا این که آخر هفته گذشته، یکی از افسران پلیس که با لباس مبدل در بولوار رضوان مشهد در حرکت بود ناگهان مرد جوانی را دید که به طرز مشکوکی ماسک بر چهره داشت و خیلی زیرکانه اطراف خود را می پایید.

مامور تجسس که به جوان مذکور مشکوک شده بود او را زیر نظر گرفت و درحالی به آرامی به وی نزدیک شد که او در یک لحظه مقابل زوج جوان رهگذر ایستاد و با بیان کلمه «پلیس» از آنان خواست گوشی تلفن و کیف پولشان را به وی تحویل بدهند.

کلیددار امنیت مشهد تصریح کرد: وقتی زوج جوان از دادن گوشی تلفن خودداری کردند  ناگهان مرد جوان اسلحه کلت را از زیر لباس هایش بیرون کشید و بیسیم دستی را روشن کرد. زوج جوان با مشاهده تجهیزات پلیسی، تسلیم خواسته های وی شدند و گوشی تلفن و کیف پول را به وی تحویل دادند.

سرهنگ احمد نگهبان ادامه داد: افسر نیروی انتظامی با مشاهده رفتارهای مرد مسلح، دریافت که او همان زورگیر تحت تعقیب پلیس است که از مدتی قبل زورگیری از شهروندان را با جعل عنوان «پلیس» ادامه می دهد بنابراین با چند حرکت دفاع شخصی، مرد مسلح را غافلگیر کرد و حلقه های قانون را بر دستان وی گره زد. دربازرسی بدنی از این متهم 30 ساله کلت ساچمه زنی، دستبندفلزی، بیسیم، شوکر و کارت شناسایی جعلی در حالی کشف شد که هنوز گوشی تلفن و کیف پول زوج تبعه خارجی را در دست داشت.

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به زورگیری 300 هزاردیناری از اتباع عراقی مذکور افزود: با انتقال متهم به مقر انتظامی، تحقیقات در این باره آغاز ومشخص شد که وی همان مامور قلابی تحت تعقیب است که به اخاذی از اتباع خارجی در مشهد ادامه می داد.

سرهنگ احمد نگهبان گفت: با بررسی تصاویر دوربین های مدار بسته و بازجویی های علمی وتخصصی از متهم، شگرد وی برای زورگیری های شبانه لو رفت به گونه ای که تاکنون راز 5 فقره اخاذی از اتباع خارجی در هسته مرکزی شهر فاش شده است.

وی اضافه کرد : متهم مذکور با دستور قضایی روانه زندان  شد اما کنکاش های ماموران تجسس کلانتری شهید آستانه پرست برای کشف تبهکاری های احتمالی دیگر وی همچنان ادامه دارد.

ت ت
کدخبر: 187886 تاریخ انتشار
اخبار اجتماعی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها