آمار تکان دهنده از کشف تریاک در ایران

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ایران با فاصله، رتبه اول کشفیات مواد مخدر را دارد، اعلام کرد که ۹۲ درصد کشفیات تریاک جهان به تنهایی مربوط به ایران است.

آمار تکان دهنده از کشف تریاک در ایران

به گزارش منیبان؛ اسکندر مومنی در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه عمومی یاریگران زندگی با اشاره به اینکه ایران قریب به ۴۰۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز برای حفظ جان انسان‌ها و دفاع از انسانیت تقدیم کرده است، گفت: بر اساس اعلام رسمی سازمان ملل، ایران با فاصله، رتبه اول کشفیات مواد مخدر را دارد. گفتن آن آسان است اما پشت این موضوع ایثارگری‌ها و فداکاری‌های فراوانی است. ۹۲ درصد کشفیات تریاک جهان به تنهایی مربوط به ایران است. ۵۹ درصد کشفیات مُرفین جهان و حدود ۲۷ درصد کشفیات هروئین جهان هم به تنهایی مربوط به ایران است.

مومنی با بیان اینکه ایران در حوزه مقابله، با ایثار و گذشت و جانفشانی پلیس جمهوری اسلامی ایران و همه دستگاه‌های مقابله‌ای با این موضوع مقابله می‌کند، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر از مقابله گرفته تا درمان، پیشگیری و توانمندسازی، فعالیت گسترده‌ای دارد و به عبارتی سرآمد است. در حوزه درمان و کاهش آسیب مرکز پژوهشی ایکاست با کمک سازمان ملل در تهران راه‌اندازی شده است این مرکز پژوهشی و تحقیقاتی در سطح منطقه مورد تایید سازمان ملل است.ایران در همه حوزه‌ها به طور متوازن تلاش می‌کند چراکه معتقدیم پیشرفت پایدار، پیشرفت متوازن و همگون است و ما را به نتیجه می‌رساند اما مقابله در اولویت اول ماست.ما در کنار کشوری هستیم که بالاترین تولید مواد افیونی را در دنیا دارد. گریزی نداریم که پیشگیری را در اولویت سیاست‌های راهبردی خودمان در میان این مولفه‌ها قرار دهیم، همین موضوع موجب شد تا جمعی که اینجا گردهم آمدند تلاش خود را به پیشگیری معطوف کنند.

مومنی با اشاره به افتتاح نمایشگاه یاریگران زندگی گفت: نمایشگاهی که امروز افتتاح می‌شود محصول همکاری همه دستگاه‌هاست و ستاد صرفا بسترسازی و هماهنگی لازم را انجام می‌دهد.

وی همچنین به طرح یاریگران زندگی اشاره کرد و گفت: طرح یاریگران زندگی تصویب شد تا آنهایی که به این بلیه دچار شدند نجات پیدا کنند و آنهایی که دچار این بلیه نشدند قاطعانه به اعتیاد نه بگویند. البته ما به هر ورزشکار، هنرمند و خیری پیشنهاد دادیم که به پیشگیری کمک کنند با شوق و اشتیاق آمدند و اولویت طرح یاریگران زندگی آموزش و پرورش است.

ت ت
کدخبر: 187189 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها