با تولد این بزغاله همه اهالی روستا فرار کردند/ عکس

دامپزشکان پیشبینی کرده بودند که این بز، که فقط یک چشم دارد، طی چند روز خواهد مرد،به گزارش ایران ناز ولی پیشبینیشان اشتباه از آب در آمده است.

با تولد این بزغاله همه اهالی روستا فرار کردند/ عکس

به گزارش منیبان؛ دامپزشکان پیشبینی کرده بودند که این بز، که فقط یک چشم دارد، طی چند روز خواهد مرد،به گزارش ایران ناز ولی پیشبینیشان اشتباه از آب در آمده است. سایکلوپیا (Cyclopia) یک اختلال مادرزادی نادر است که هم در انسانها و هم در حیوانات رخ میدهد.

1520727830-irannaz-com

لوب پیشانی مغز جنین به درستی در دو نیمکره مجزای راست و چپ توسعه نمی یابد.مخلوقی که دارای سایکلوپیا باشد می تواند روشنایی و تاریکی را تشخیص دهد ولی دید مناسب نخواهد داشت زیرا شبکیه چشم او به درستی شکل نگرفته است.موجوداتی که دارای این وضعیت باشند به طور نرمال یا مرده به دنیا می آیند و یا اندکی پس از آن به علت مشکلات تنفسی و مغزی می میزند.موارد شیوع آن 1 در 16000 در حیوانات متولد شده و 1 در 200 در جنینهای سقط شده است.

این ناشی از نقصهای ژنتیکی یا مواد سمی مصرف شده در طی بارداری همچون  2-deoxyjervineاست، که در گیاه نیلوفر صحرایی یافت می شود. نام سایکلوپیا برگرفته از واژه یونانی cyclops  است که ترجمه تحت اللفظی آن گردچشم است.یک روستایی که برای دیدن این بزغاله آمده بود گفت: “وقتی خبرش به من رسید فکر کردم یک دروغ است. ولی از دیدن بزی که یک چشم دارد شوکه شدم.”موخوری گفت: “مسئولیت من است که از این بزغاله مراقبت کنم. ما به او مثل یک بز نرمال غذا داده ام”.

“شاید خواست خدا بوده که این بزغاله در خانه ما متولد شده است.”موخوری همچنین معتقد است که تولد این بزغاله برایش خانه اش شانس به همراه خواهد داشت.او گفت: “خیلیها به خانه ما می آیند تا این بزغاله را ببینند. ما خوشحالیم که اینجوری مشهور می شویم.”

ت ت
کدخبر: 177132 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها