هشدار جدی به مسافران دریای خزر

سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد نبز تا ۱۸ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل گیری امواج تا ۴.۵ متر خواهد شد.

هشدار جدی به مسافران دریای خزر

به گزارش منیبان، هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در این استان را از بعدازظهر امروز شنبه تا روز چهارشنبه این هفته ناامن اعلام کرد.

هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که با شکل گیری جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج از تراز میانی جو، دریای خزر از امروز تا روز چهارشنبه با وزش باد شدید و بارش باران مواج و برای فعالیت‌های دریایی ناامن می‌شود.

طبق این پیش بینی، سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد نبز تا ۱۸ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل گیری امواج تا ۴.۵ متر خواهد شد.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر فرق شدن شناگران، احتمال غرق شدن قایق‌های تفریحی و شناور‌های سبک و اختلال در ورود و خروج شناور‌ها به حوضچه‌ها را نیز به همراه خواهد داشت.

در این اخطاریه توصیه شده تا مسافران و علاقه‌مندان به دریا طی این مدت از فعالیت‌های تفریحی خودداری و صیادان و فعالان حوزه شیلات نیز از حضور در دریا بپرهیزند.

مازندران حدود ۴۴۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

ت ت
کدخبر: 175462 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها