سرنوشت پل گیشا چه می‌شود؟

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت زیرگذر گیشا و ایجاد دسترسی برای این زیرگذر توضیحاتی ارائه کرد.

سرنوشت پل گیشا چه می‌شود؟

به گزارش منیبان؛ عباس شعبانی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد وضعیت اصلاح زیرگذر گیشا، گفت: در دوره سابق مدیریت شهری قرار شد پل گیشا برداشته شود و ترافیک منطقه نصر و محلات اطراف با یک زیرگذر و رمپ دسترسی از زیرگذر به محله نصر تا حدودی مدیریت شود که این اتفاق به درستی رخ نداد. همچنین قرار بود که اتصال نصر به بزرگراه شهید چمران جنوب توسط یک دستگاه پل انجام شود که این امر هم به خاطر اینکه زیرگذر زود بالا آمده فراهم نشده و به همین دلیل مردم تا پل آزمایش می‌روند و از زیر پل دور می‌زنند و به بزرگراه شهید چمران برمی‌گردند.

وی با بیان اینکه باید در هنگام ساخت زیرگذر، تأسیسات شهری همچون برق و آب و... را پشت شمع‌های نگهبان قرار داد، تصریح کرد: برای ایجاد دسترسی به محله نصر نقشه زیرگذر بررسی و مشخص شد که دقیقا در محلی که باید رمپ خروجی ایجاد شود همه تاسیسات اعم از لوله آب و گاز جانمایی شده است، پس باید همه این تاسیسات شهری جابجا شود که  این مساله سبب می‌شود اجرای پروژه و جابجایی تاسیسات به جداره و لبه خیابان نصر برسد و قطعا این امر خانه‌ها و مغازه‌ها را تحت الشعاع قرار می دهد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: پس با توجه به ناراضی بودن شهروندان ساکن در این محدوده، دوباره کمیته‌ای تشکیل دادیم و علاوه بر مشاور طراح، یک مشاور دیگر نیز اضافه کردیم.

به گفته شعبانی، در این شرایط سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به عنوان مجری کنار هم قرار گرفتند و یک طرح بهینه ارائه کردند که کمترین آسیب را به پوسته و جداره شهری بزند. ان‌شاءالله این طرح را با مردم مطرح می‌کنیم تا ذهنیت عمومی را برای اجرایش آماده کنیم.

او در مورد دسترسی به بزرگراه شهید چمران با احداث یک پل نیز گفت: متأسفانه این طرح دسترسی اجرا نشده و از آنجایی که خروجی زیرگذر گیشا کمی زود بالا آمده؛ یعنی به خاطر این که دسترسی حذف شده زیرگذر در قسمت غربی سریع‌تر به سطح رسیده است، امکان احداث پل نیست، مگر اینکه دوباره از ابتدا بخواهیم زیرگذر را بسازیم که اصلا به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست.

شعبانی در خاتمه مورد طرح ایجاد پل سبز زندگی به جای پل گیشا اظهار کرد: قطعات فولادی پل گیشا برای دو آزمایشگاه مرجع ارسال شد و آنها کار سازه‌ای برای این قطعات را توصیه نکرده و اعلام کردند که فولاد پل گیشا دچار خستگی شده و مسئولیت هر اتفاق احتمالی برعهده شهرداری است چراکه عمر سازه‌ای این فولاد تمام شده است و بر همین اساس ما به دلیل حفاظت از جان مردم تصمیم گرفتیم که از قطعات این پل دیگر استفاده نکنیم.

ت ت
کدخبر: 155368 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها