پرواز پهپادهای نوروزی پلیس بر فراز جاده‌ها+ فیلم

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با بیان اینکه پلیس راهور با استفاده از پهپاد اقدام به رصد و پایش جاده‌ها خواهد کرد، گفت که از سال آینده پهپادهای جدید با قابلیت پرواز در ارتفاع کم برای رصد جاده‌های کوهستانی هم وارد پلیس راهور خواهد شد.

پرواز پهپادهای نوروزی پلیس بر فراز جاده‌ها+ فیلم
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با بیان اینکه در روزهای نخست اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده‌های کشور، شاهد افزایش حجم تردد در جاده‌های کشور هستیم، گفت: پیش‌بینی ما این است که تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان  تردد در جاده‌های کشور ۳۶ درصد افزایش داشته باشد که این آمار قابل توجهی است.

او ادامه داد:‌ در همین راستا نیز لازم بود که از تمام تجهیزات و امکانات موجود برای رصد و پایش جاده‌ها و برخورد با تخلفات استفاده کنیم و به همین دلیل نیز ظرفیت بالگردها، سامانه‌های هوشمند و پهپادها را پای کار آوردیم.

هادیانفر با بیان اینکه از این پهپادها برای رصد و پایش جاده‌های طویل در استان‌هایی مانند کرمان، فارس و ... استفاده می‌شود، گفت: این پهپادها چند کار را انجام می‌دهند، اول اینکه اقدام به پایش جاده‌ها کرده و گزارش آن را برای پلیس ارسال می‌کنند. اقدام دوم اعمال قانون و جریمه خودروهای متخلف است، این پهپادها خودروهای دارای سرعت غیرمجاز و دیگر تخلفات حادثه‌ساز را شناسایی کرده و اطلاعات آن را به پلیس راه و ماموران مستقر در راه‌ها مخابره می‌کنند و ماموران نسبت به توقیف و اعمال قانون آنها اقدام خواهند کرد.

رئیس پلیس راهور فراجا افزود:‌اقدام دیگر هم این است که اگر  گزارش تصادفی در راه‌های فرعی و روستایی مخابره شود، این پهپادها برای بررسی و صحت سنجی و همچنین تخمین خسارت به این مناطق اعزام شده و بررسی‌های اولیه را تا زمان رسیدن واحدهای پلیس انجام خواهند داد.

او از برنامه‌ریزی برای استفاده از پهپادهای دارای قابلیت پرواز در ارتفاع کم خبر داد و گفت:‌ در برخی از نقاط کشور به دلیل رعایت مقررات کریدورهای پروازی و ...  امکان استفاده از پهپادها وجود ندارد، در همین راستا نیز برنامه‌ریزی کردیم که تا سال آینده از پهپادها با ارتفاع کم برای جاده‌های شمالی، کوهستانی و ... استفاده شود.

حجم ویدیو: 19.04M | مدت زمان ویدیو: 00:02:15 دانلود ویدیو
ت ت
کدخبر: 145674 تاریخ انتشار
اخبار اجتماعی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها