مرور حوادث گذشته؛

پیداکردن زن صیغه‌ای برای مرد جوان، ۱۰۰ میلیون تومان آب خورد

چندی قبل مرد جوانی به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی شد یک ماه پیش در یک سایت همسریابی و صیغه یابی عضو شده و پس از انتخاب فرد مورد نظر خود با استفاده از لینکی که ادمین کانال در اختیار او قرار داده وارد یک درگاه پرداخت الکترونیکی شده است.

پیداکردن زن صیغه‌ای برای مرد جوان، ۱۰۰ میلیون تومان آب خورد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سرهنگ فیروز سرخوش نهاد - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان- در تشریح این ماجرا گفت: او با استفاده از این درگاه جعلی و وارد کردن مشخصات کارت بانکی ۲ هزار تومان به حساب ادمین واریز می کند که این رقم از حساب او کسر نمی شود چرا که این درگاه جعلی بوده و در ادامه نیز خبری از معرفی خانم مورد نظر برای صیغه نشد. این مرد نیز دیگر پیگیر ماجرا نبود تا اینکه مدتی بعد متوجه شد ۱۰۰ میلیون تومان از حسابش برداشت شده است؛ بلافاصله رمز دوم خود را تغییر داد و به پلیس شکایت کرد.

با پیگیری ماجرا مشخص شد سرقت از سوی همان سایت صیغه یاب صورت گرفته است.

رئیس پلیس فتای استان همدان در ادامه گفت: بیشتر سایت ها و نرم افزار های صیغه یابی و همسریابی در راستای کلاهبرداری راه اندازی شده است و نباید به آن ها اعتماد کرد و با فعال سازی رمز یکبار مصرف و سامانه پیامک اعلام تراکنش مالی از به سرقت رفتن موجودی حساب بانکی جلوگیری کرد.

ت ت
کدخبر: 136354 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها