قبولی هوش مصنوعی در آزمون MBA با بالاترین امتیاز

هوش مصنوعی ChatGPT موفق شده آزمون MBA را با امتیاز خوبی قبول شود. این نشان می‌دهد که چه آینده‌ای در انتظار جهان است!

قبولی هوش مصنوعی در آزمون MBA با بالاترین امتیاز
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ وقتی هوش مصنوعی ChatGPT ارائه شد، بسیاری از مردم به‌این فکر کردند که این ربات چت می‌تواند جهان را تغییر دهد. البته نگرانی‌های بسیار زیادی در مورد نحوه کارکرد او و اینکه آیا کپی رایت را رعایت می‌کند یا خیر هم وجود دارد. اما از آن مهم‌تر، معلمین مدارس متوسطه خیلی نگران این هستند که دانش آموزان بخواهند با استفاده از این ربات، در انجام تکالیف خود تقلب کنند.

اما ظاهراً اوضاع خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. چند روز قبل، یک پروفسور از دانشکده بازرگانی دانشگاه وارتون پنسیلوانیا به‌نام کریستین ترویش، در توییتی خبر داده که هوش مصنوعی ChatGPT موفق به گذراندن آزمون MBA با نمره‌ای بالا شده است.

این پروفسور در توضیح عملکرد ربات چت جی پی تی در امتحان MBA اینگونه می‌گوید: این چت بات در پاسخ به سوالات مدیریت عملیات پایه و فرآیند تجزیه و تحلیل استاد است. نه تنها پاسخ‌هایی که داده دست بوده، بلکه می‌تواند در مورد آن‌ها توضیح هم دهد.

این ربات گاهی در محاسبات ساده مرتکب اشتباهاتی می‌شود. نسخه فعلی آن نمی‌تواند به سوالات پیچیده‌تر فرآیند تحلیل و بررسی پاسخ دهد. چت جی‌پی‌تی برای در سوالات چندگزینه‌ای خوب است. در برخی از موارد نتوانست راه حل درست را انتخاب کند و پس از دریافت راهنمایی از یک انسان، پاسخ خودش را اصلاح کرد.

مارک کوبان، کارآفرین میلیاردر می‌گوید که این چت بات در مراحل اولیه خودش است. حالا تصور کنید که چند نسل بعد آن چقدر پیشرفته خواهد بود! ما هم با او موافقیم. در حال حاضر شاهد نخستین تلاش‌های هوش مصنوعی در این زمینه هستیم. بنابراین در آینده آن می‌تواند بالغ‌تر شود، نکات بیشتری را یاد بگیرد و زندگی بشر را برای همیشه تغییر دهد.

ت ت
کدخبر: 135238 تاریخ انتشار
اخبار اجتماعی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها