تیراندازی هولناک در یک مدرسه/ کشته شدن 2 دانش آموز بیچاره

وقوع تیراندازی در مدرسه‌ای در ایالت آیووا، منجر به کشته شدن دو دانش‌آموز و جراحت شدید یکی از کارمندان این مرکز آموزشی شد.

تیراندازی هولناک در یک مدرسه/ کشته شدن 2 دانش آموز بیچاره
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ رسانه‌های آمریکایی بامداد سه‌شنبه از وقوع تیراندازی در مدرسه‌ای در شهر «دِموین» واقع در ایالت «آیووا» خبر دادند.

پلیس شهر دموین طی نشست خبری گفت دو دانش‌آموز در جریان این تیراندازی کشته شده و یکی از کارمندان این مدرسه نیز به‌شدت مجروح شده است.

طبق این گزارش، سه مظنون به انجام این تیراندازی در مدرسه مذکور - که حین برگزاری برنامه‌ای برای نوجوان دارای مشکلات مختلف انجام شد - بازداشت شده‌اند.

آزاد بودن خرید و فروش و حمل سلاح گرم در آمریکا هر هفته جان چند نفر را در این کشور می‌گیرد. مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد. در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است.

با آنکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.

درباره دلایل این موضوع تاکنون تحلیل‌های مختلفی ارائه شده اما آزادی حمل سلاح توسط شهروندان اغلب مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل ایجادکننده این مشکل دانسته می‌شود. بر اساس گزارش مرکز تحقیقات کنگره آمریکا، آمریکایی‌ها صاحب حدود نیمی  (۴۸ درصد) از کل ۶۵۰ میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا هستند.

پیش از این نیز در جریان تیراندازی در مرکز ایالت کالیفرنیا ۶ نفر کشته شدند که در میان کشته شدگان یک مادر ۱۷ ساله و نوزاد ۶ ماهه‌اش قرار دارند.

منبع: فارس

ت ت
کدخبر: 135225 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها
   • اولین مداخله نیروهای دریای آلمان با تسلیحات جنگی که استقرار آن‌ها از روز جمعه (در دریای سرخ) آغاز شد است با یمن اتفاق…