در این منطقه زنان فقط یکبار به حمام می‌روند

بعضی قبایل در جهان وجود دارند که رسم و رسوم عجیب و غریبی دارند، مثلا در یکی از این موارد مردم آن‌ها به نوشیدن هم‌زمان خون و شیر گاو علاقه‌مندند.

در این منطقه زنان فقط یکبار به حمام می‌روند
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ طی سال‌های اخیر، قبایلی با سنت هایی عجیب و شگفت‌انگیز در برخی نقاط جهان از جمله قاره آفریقا و استرالیا کشف ‌شده‌اند که بررسی‌ رفتار و سنت‌های این قبایل مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته است. به نظر شما جهانی‌شدن چه تاثیری بر هویت و آینده قبایل بدوی جهان می‌تواند داشته باشد؟ آیا باعث تغییر این سنت‌های عجیب‌وغریب می‌شود؟

قبایلی با سنت هایی عجیب

در این بخش قصد داریم شما را بیشتر با اعتقادات، آیین‌ها و شیوه زندگی برخی از سنتی‌ترین قبایل جهان آشنا کنیم.

هیمبا، شمال نامیبیا

شعار قبیله هیمبا: «کشاورزی را با گاو شروع نکنید، آن را با انسان‌ها شروع کنید.»

اعضای قبیله هیمبا چوپانان قابلی هستند. آن‌ها به دلیل پوشاندن بدن خود با اُتجیزه (otijze، کِرِم قرمزرنگ ضخیمی که از سنگ کوبیده شده با گیاهان مخصوص ساخته‌ شده است) شناخته می‌شوند. این نوع پوشش در بین قبیله هیمبا، سنتی جذاب و نمادین محسوب می‌شود. این کِرِم مخصوص از پوست هیمبایی‌ها در برابر نیش حشرات و تابش آفتاب محافظت می‌کند. زنان هیمبایی قبل از ازدواج فقط یک‌بار حمام می‌کنند. آن‌ها موهای خود را با خاکستر می‌شویند و این مو‌ها را تا زمان مرگ حفظ می‌کنند.

قبایل

هولی، گینه نو

شعار قبیله هولی: «دانش تا زمانی که به کار بسته نشود، شایعه‌ای بیش نیست.»

هولی ویگمِن (Wigmen، به معنی کلاه‌گیس مردانه) در بین قبایل ارتفاعات گینه‌نو، قبایلی با سنت هایی عجیب به‌ حساب می‌آید. همان‌طور که از نامشان پیداست، آن‌ها طلسم و نمادی بر روی مو‌های خود دارند. آن‌ها سال‌ها وقت خود را صرف ساخت کلاه‌گیس می‌کنند. لباس جنگجویان هولی شامل یک کلاه‌گیس زینتی، یک تبر و یک پنجه برای ترساندن دشمن است. آن‌ها به‌عنوان قبیله‌ای خشمگین شناخته می‌شوند. اگر به جاذبه‌های عجیب در جهان علاقه دارید، قد این روستا هر سال ۲ سانتی‌متر بلند می‌شود! را بخوانید.

کارو در اتیوپی، قبایلی با سنت هایی عجیب

شعار قبیله کارو: «یک دوست نزدیک می‌تواند به دشمنی نزدیک تبدیل شود.»

کارو قبیله کوچکی در آفریقاست که از قبایلی با سنت هایی عجیب به شمار می‌آید و اندازه جمعیت آن حدود ۳۰۰۰ نفر است و در ساحل رودخانه اومو زندگی می‌کنند. آن‌ها برای مراسم قبیله‌ای مو‌های خود را قرمز رنگ می‌کنند. همچنین پوست خود را با گچ سفید تزیین می‌کنند. مرد‌های قبیله، جای زخم‌ها را به‌عنوان سمبل حیوانات و دشمنان کشته‌ شده نشان می‌دهند. زخم ابتدا با چاقو یا تیغ بریده‌شده و بر روی آن خاکستر قرار داده می‌شود. در نتیجه این کار، جلوه برجسته‌ای ایجاد می‌شود که نوعی زیبایی به‌ حساب می‌آید.

قبیله سامبورو، شمال کنیا

شعار قبیله سامبورو: «گوش نا‌شنوا مرگ را پیش‌ رو دارد و گوش شنوا، نعمت را»

قبایل سامبورو یکی از قبایلی با سنت هایی عجیب عشایری هستند که هر پنج تا شش هفته در جستجوی آب و مرتع جدید و یا با مرگ یکی از اعضای قبیله، کوچ‌ می‌کنند. رژیم غذایی آن‌ها سرشار از پروتئین است و معمولا برای صبحانه، خون گاو می‌خورند. برای این کار، با شی تیزی رگ حیوان را بدون کشتن آن سوراخ می‌کنند و کمی از خونش را خارج می‌کنند.

ت ت
کدخبر: 134067 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها