در سبزوار رخ داد؛

این قاتل مرموز ۴ نفر دیگر را هم کشت!

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از جان باختن ۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در این شهرستان خبر داد.

این قاتل مرموز ۴ نفر دیگر را هم کشت!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ عباس کافی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: از ابتدای دیماه امسال بر اثر برودت هوا و قطعی گاز، ۴ نفر از هم‌وطنان به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

او عنوان کرد: در چند هفته اخیر اورژانس ۱۱۵ طی ۹ مأموریت به ۱۳ نفر از همشهریان که با گاز CO دچار مسمومیت شده بودند ارائه خدمات داشته که ۱۰ نفر به علت وخامت حال به مراکز درمانی منتقل و ۴ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: با توجه به بحران اخیر و افت فشار گاز این روزها و طرح یک اتاق گرم و یک بخاری مردم توجه داشته باشند در صورتی که از بخاری نفتی و یا کپسول گاز برای گرم کردن فضای منزل استفاده می‌کنند حتماً لوله بخاری و منافذ خروج اکسیژن را با دقت بررسی کنید.

او افزود: به لحاظ اینکه گاز مونوکسید کربن گاز بدون بو بوده و به تدریج سطح اکسیژن خون را پایین می‌آورد بنابراین استشمام این گاز بسیار خطرناک است.

کافی گفت: معمولاً مسمومیت با گاز منوکسیدکربن چند نفری است و افراد قبل از انتقال به مراکز درمانی فوت می‌شوند لذا از مردم درخواست می‌شود تا در رعایت اصول پیشگیری قبل از مسمومیت نهایت دقت نظر را در استفاده از وسایل گرمایشی داشته باشند.

ت ت
کدخبر: 133864 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها