هر ساله قد این روستا ۲ سانتی‌متر بلندتر می‌شود!+عکس

از آنجایی که این روستا به آرامی تکان می‌خورد حرکت آن خیلی کم حس می‌شود و دانشمندان فقط به کمک تصاویر ماهواره‌ای توانستند به این پدیده پی ببرند.

هر ساله قد این روستا ۲ سانتی‌متر بلندتر می‌شود!+عکس
بیشتر بخوانید:

در روستای ویلاند در بریتانیا و در شهر کوچک دوون (Devon) اتفاقی عجیب افتاده است. دانشمندان می‌گویند این روستا هر سال به اندازه ۲ سانتی‌متر به طرف بالا می‌رود و قدش هر سال بلندتر می‌شود! هنوز هیچ‌کس نمی‌داند دلیل این اتفاق چیست! این موضوع از طریق تصاویر ماهواره‌ای که در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ از این روستا گرفته شده اثبات شده است. فکر می‌کنید چه اتفاقی در این روستا در جریان است؟!

حرکت عمودی روستای ویلاند در بریتانیا

این نوع بالا آمدگی‌ها در کنار معدن‌ها اتفاق می‌افتد و در این‌جور مواقع پمپ آب متوقف می‌شود تا آب کم‌کم به اعماق زمین برگردد. از آن جایی که هیچ معدنی در این محل به چشم نمی‌خورد محققان تصمیم گرفتند تا تاریخچه این روستا را دربیاورند و ببینند که آیا در گذشته در این محل، معدنی وجود داشته یا نه. سرانجام مشخص شد که تابه‌حال هیچ معدنی در این محل وجود نداشته و با این پاسخ ناامیدکننده محققان هیچ ایده‌ای نداشتند برای اینکه چه اتفاقاتی در این روستا در حال وقوع است.

زیر زمین چه خبر است؟

متخصصان می‌گویند دلیل اینکه هم مناطق شهری و هم مزارع اطراف به طور هم زمان در حال بالا رفتن هستند در اعماق زمین نهفته است. موضوع بالا آمدن همه قسمت‌های روستای ویلاند در بریتانیا آن‌قدر عجیب است که گروهی از محققان می‌خواهند به زیر زمین بروند و ببینند که در اعماق زمین چه خبر است! اگر در زیر زمین نشت مایعات یا تخلیه ضایعات اتفاق می‌افتد در این صورت محیط زیست در معرض تهدید قرار می‌گیرد.

علت حرکت روستای ویلاند در بریتانیا

هیچ کس تا به حال نفهمیده که این روستا چرا هر سال در حال بالا رفتن است! خود مردم این روستا به سادگی متوجه این بالا رفتگی نمی‌شوند و چون تمام قسمت‌های زمین به یک اندازه بالا می‌رود هیچ خانه یا ساختمانی خراب نمی‌شود.

یکی از محققان می‌گوید شاید عجیب‌ترین موردی که تابه‌حال به آن برخورده‌ایم بالا آمدگی دو سانتی‌متری روستای ویلاند است که هر سال هم تکرار می‌شود!

وضعیت روستای ویلاند در بریتانیا

قدمت روستای ویلاند در بریتانیا به عصر آهن برمی‌گردد و در آن امکاناتی مثل باشگاه فوتبال، تالار و مدرسه وجود دارد. امروز چیزی در زیر زمین در حال حرکت است و کل روستا مدام بالا می‌رود! در واقع چیزی در زیر زمین حرکت می‌کند و ویلاند هم در بالا قرار گرفته و این روستا چه دوست داشته باشد یا نه هر سال دارد دو سانتی متر به سمت بالا می‌رود.

ت ت
کدخبر: 133848 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها